S tímto receptem se stanete mistrem v zavařování okurek, i když jste to nikdy předtím nedělali. Postup je velmi jednoduchý a okurky si zachovají skvělou chuť i bez konzervantů.
Kyselé okurky jsou cenným zdrojem minerálů (železo, draslík, fosfor) a jsou také bohaté na vitaminy (C, A, B-6, B-12, niacin). Jsou vynikající na trávení, protože urychlují tvorbu dobrých bakterií a je to fantastický doplněk k masitým jídlům.
Postup:
Pro přípravu těchto kyselých okurek použijte následující množství surovin. Kolik kilogramů okurek máte, tolik litrů vody použijte. Ocet nalijte v poměru 1: 4. Například, pokud máte 1 kilogram okurek, potřebujete 1 litr vody, 250 ml octa a dvě polévkové lžíce soli a cukru.
Nyní si umyjte okurky a mezitím si sterilizujte sklenice.

Sterilizace sklenic
Do hlubšího plechu nalijte trochu vody, napěchujeme do něj čisté zavařovací sklenice a při teplotě 100 ° C jejich sterilizujte asi 20 minut. Nezapomeňte vysterilizovat i víčka, které by měly být ponořené ve vodě, abyste dostali nečistoty i ze závitů.

Příprava okurek
Ve velké nádobě promíchejte vodu, ocet, cukr a sůl. Vše nechte vařit několik minut a pak nechte vychladnout. Nyní napěchujeme umyté okurky do sterilizovaných sklenic, zalijte nálevem až povrch a zavřete sklenice víčkem.
Sklenice napěchujeme do většího hrnce a zalijte vodou asi do poloviny. Když voda začne vřít, přikryjte hrnec pokličkou a vařte dalších 15 minut. Vyberte sklenice, zabalte je do deky a nechte do druhého dne pomalu chladnout. Uložte na tmavé a chladné místo. Přejeme dobrou chuť!