SUROVINY

Těsto:

130 g másla
300 g moučkového cukru
3 ks vejce
120 ml mléka
2 lžíce bílého jogurtu
50 g kakaa
1/2 bal. prášku do pečiva
140 g polohrubé mouky
1 bal. pudinku s příchutí lískových oříšků

Mascarpone krém:

500 g mascarpone
200 ml smetany ke šlehání
1 bal. ztužovač Smetafix
50 g moučkového cukru

Čoko-oříškový krém:

200 ml smetany ke šlehání
80 g čokolády s příchutí lískových oříšků
100 g hořké čokolády

Na ozdobení:

200 ml smetany ke šlehání
nutella podle potřeby nebo oříšková čokoláda

Ještě budeme potřebovat:

cca 100 ml mléka

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Těsto:
  Mouku, prášek do pečiva, kakaový prášek a pudink spolu smícháme. Rozdělíme na dvě části.
  V jiné misce utřeme máslo s moučkovým cukrem, přidáme vejce a dobře promícháme.
  Přidáme první polovinu sypké směsi a polovinu mléka, promícháme a pak přidáme druhou polovinu mouky a mléka. Nakonec přidáme jogurt a vše dobře promícháme.
  Takto připravené těsto vylijeme do tukem vymazané a moukou vysypané dortové formy o průměru 28 cm. Pečeme při teplotě 180 stupňů asi 45 minut.
  Upečené těsto vyjmeme z formy, necháme vychladnout. Rozkrojíme ho na dvě poloviny. Jednu část těsta uložíme zpět od formy, druhou část těsta odložíme bokem.
 2. Mascarpone krém:
  Smetanu ke šlehání smícháme s cukrem a ztužovačem, vyšleháme na tuhou šlehačku. Postupně po malých částech přidáváme mascarpone a promícháme, ne příliš dlouho.
 3. Čoko-oříškový krém:
  Smetanu ke šlehání vylijeme do vhodného kastrůlku, přidáme obě nalámané čokolády a dáme nad páru. Metličkou mícháme, dokud se čokoláda nerozpustí a hmota začne trochu tuhnout. Odstavíme z plamene a za občasného míchání necháme mírne vychladnout.
 4. První část těsta, kterou máme v dortové formě, pokapeme polovinou mléka, natřeme polovinou mascarpone krému. Na to dáme čokoládový krém a nakonec dáme i druhou polovinu mascarpone krému. Přiložíme druhou částí těsta, kterou pokapeme zbylým mlékem. Dáme na několik hodin do lednice, nejlépe přes noc. Po vychladnutí odstraníme obruč z formy a celý dort potřeme vyšlehanou šlehačkou a ozdobíme dostatečným množstvím nutelly nebo roztavenou oříškovou čokoládou.