Šunkový koláč se sýrem

Rozpočet:

1 balíček lístkového těsta (400 g), 100 g debrecínky, 100 g drůbeží šunky (nebo jiné podle chuti), 1 velká cibule, 1 bílá paprika, 100 g eidamu, 100 g nivy, sůl a pepř.

Olej na potření koláčové formy, mouka na vál, rozšlehané vejce na potření, kousek strouhaného eidamu na posypání koláče a kečup na dochucení.

Postup:

Koláčovou formu lehce potřeme olejem.

Z listového těsta oddělíme o něco víc než třetinu a z větší části vyválíme na pomoučněném válu kulatou placku takové velikosti, aby její okraj dosahoval k okraji formy. Těsto přeneseme do formy, urovnáme a potřeme po obvodu rozšlehaným vejcem. Na dno rozložíme plátky debrecínky, na ni plátky cibule a na nudličky nakrájenou papriku. Opepříme a mírně osolíme, posypeme strouhanou nivou a po celé ploše rozložíme plátky drůbeží šunky, které posypeme strouhaným eidamem. Znovu opepříme. Zbytek těsta rozválíme dokulata, zarovnáme rádlem a položíme je nahoru. Rukama vytlačíme vzduch, celý povrch potřeme rozšlehaným vejcem a propícháme vidličkou, aby mohla při pečení unikat pára. Pečeme při 200°C po dobu 15-20 minut dočervena. Upečený koláč posypeme nastrouhaným eidamem, který necháme v horké troubě roztavit. Na závěr koláč postříkáme kečupem, nakrájíme a podáváme teplý. Dobrý je i zastudena.