Banánové amoletky s tvarohovou šlehačkou

Rozpočet:

Pro 3-4 osoby: 500 ml mléka, 2 žloutky, půl lžičky soli, 2 větší nahrubo nastrouhané banány, 300 g polohrubé mouky, špetka prášku do pečiva, 2 lžíce rumu, 2 bílky, 1 balíček vanilkového cukru.

Náplň: Pikantní marmeláda (použila jsem rybízovou), 250 ml smetany ke šlehání, 250 g měkkého tvarohu z vaničky, 2 lžíce zakysané smetany (15%), 1 balíček vanilkového cukru, 1 balíček ztužovače a podle chuti moučkový cukr.

Ostatní: Tuk na smažení, moučkový cukr na posypání (není nutný), banány a čokoládový topping.

Postup:

V míse nebo hrnci rozšleháme žloutky a sůl s mlékem a rumem, přidáme nastrouhané banány, dále prosátou mouku s práškem do pečiva a nakonec tuhý sníh z bílků a vanilkového cukru. Umícháme řidší těsto. Na menší pánvi rozpálíme tuk a po obou stranách na něm smažíme silnější amoletky. Necháme je trochu zchladnout a mezitím si připravíme náplň. Ušleháme smetanu s vanilkovým cukrem a ztužovačem a zašleháme do ní tvaroh a zakysanou smetanu. Podle chuti můžeme přisladit moučkovým cukrem. Amoletky potřeme do poloviny marmeládou a náplní a přeložíme. Nakonec je pocukrujeme, nahoru naneseme trochu náplně, ozdobíme kolečky banánů a pokropíme toppingem.