Tvarohová žemlovka se švestkami

Rozpočet:

Pro šest osob: 5-6 velkých žemlí, 1 l mléka, 1 balíček vanilkového cukru, třetina lžičky soli.

Náplň: 500 g měkkého tvarohu, trocha mléka, 1 balíček vanilkového cukru, 1 vrchovatá lžíce moučkového cukru, 3 žloutky, špetička soli, 500 g vypeckovaných švestek, troška mleté skořice a podle chuti vanilkový cukr.

Ostatní: Máslo na vymazání a strouhanka na vysypání větší dortové formy.

Zálivka z trochy mléka a 1 žloutku, kousek másla, sníh ze 4 bílků, špetky soli a 2 balíčků vanilkového cukru, hrst sekaných vlašských ořechů.

Postup:

Na dno velké dortové formy (průměr 26 cm) zavřeme papír na pečení, celý vnitřek vymažeme máslem, vysypeme strouhankou a uložíme formu do chladničky.

Švestky omyjeme, osušíme, vypeckujeme a nakrájíme na kousky. V míse ušleháme žloutky s tvarohem, solí, mlékem a moučkovým i vanilkovým cukrem na řidší hmotu. Mléko zahřejeme a rozpustíme v něm sůl a vanilkový cukr. Žemle nakrájíme na silnější plátky (konce nepoužijeme) a postupně je namáčíme do mléka, vymačkáme a rozložíme těsně vedle sebe na dno připravené dortové formy. Rozetřeme na ně polovinu tvarohového krému, poklademe je polovinou švestek, posypeme polovinou balíčku vanilkového cukru (pouze v případě, že jsou švestky kyselé) a poprášíme skořicí. Postup opakujeme – v mléce namočené plátky žemlí, tvaroh, švestky, vanilkový cukr a skořice. Nahoru rozložíme namočené žemle a přelijeme je troškou mléka s rozšlehaným žloutkem. Nakonec na povrch rozložíme několik tenkých plátků másla. Žemlovku pečeme v troubě vyhřáté na 180°C po dobu 50 minut. Z bílků a špetky soli ušleháme pevný sníh a zašleháme do něj vanilkový cukr. Sníh navršíme na upečenou žemlovku, posypeme sekanými ořechy a necháme v troubě zezlátnout. Upečenou žemlovku necháme trochu zchladnout ve formě, pak ji přendáme i s papírem na rovný talíř, papír opatrně vytáhneme a žemlovku nakrájíme na porce.