Bílkový trhanec kokosový s pudinkem

Rozpočet:

Pro 3-4 osoby: 150 g dětské krupičky, 1 plechovka (400 g) kokosového krému, 100 ml mléka, půl lžičky soli, špetka prášku do pečiva, 9 bílků, 120 g krupicového cukru, 2-3 rovné lžíce strouhaného kokosu.

Pudinkový krém: 750 ml mléka, 3-4 vrchovaté lžíce moučkového cukru, 2 balíčky vanilkového pudinku, podle chuti rum.

Ostatní: Rozpuštěné máslo na vymazání a strouhaný kokos na vysypání menšího plechu, 250 ml smetany ke šlehání a 1 rovná lžíce moučkového cukru.

Postup:

V míse rozšleháme kokosový krém s mlékem a solí, přidáme krupičku, dobře promícháme a necháme asi hodinu stát. Z bílků ušleháme tuhý sníh a po částech do něj zašleháme krupicový cukr. Do nabobtnalé krupičky přidáme kokos promíchaný s práškem do pečiva a potom opatrně vmícháme sníh z bílků. Těsto rozetřeme na připravený plech a pečeme v troubě vyhřáté na 180°C po dobu 25-30 minut dozlatova. Mezitím si připravíme pudink podle návodu a vmícháme do něj rum (pro děti bez rumu). Upečené těsto natrháme vidličkou, obrátíme je, aby byl spodek nahoře, a dáme ještě asi na 5 minut do trouby vyhřáté na 180°C opéci. Hotový trhanec rozdělíme na talíře, přelijeme pudinkovým krémem a těsně před podáváním ozdobíme hustou šlehačkou.