Palačinky s tvarohovým krémem

Rozpočet:

Pro 3 osoby: 4 žloutky, 120 g krupicového cukru, 200 g polohrubé mouky, špetka prášku do pečiva, 250 ml mléka, 2 lžíce rumu, špetka soli, sníh ze 4 bílků.

Náplň: 500 g měkkého tvarohu, 200 g zakysané smetany, 3 lžíce krupicového cukru, podle potřeby mléko nebo obyčejná smetana.

Olej na pánev, rybízová marmeláda, 1 plechovka jahodového kompotu, moučkový cukr na posypání, 1 balíček červeného cukrářského želé a 1 lžíce krupicového cukru.

Postup:

Jahodový kompot přecedíme přes sítko a necháme jahody okapat. Tvaroh se smetanou, mlékem a cukrem vyšleháme do hustšího krému.

Žloutky šleháme s krupicovým cukrem do husté světlé pěny. Z bílků a špetky soli ušleháme pevný sníh a mouku promícháme s práškem do pečiva. Do žloutkové pěny vmícháme střídavě po částech mléko a mouku s práškem do pečiva, dále přimícháme rum a opatrně vpracujeme sníh z bílků. Podle chuti přisolíme. Na menší pánvi vytřené olejem smažíme po obou stranách palačinky a skládáme je na talíř. Mírně zchladlé palačinky potřeme rybízovou marmeládou, cukrářským sáčkem nastříkáme krém a přidáme několik jahod. Palačinky přehneme na poloviny, rozdělíme na talíře, pocukrujeme (není nutné) a přelijeme teplým želé připraveným z kompotové šťávy podle návodu na sáčku.

Poznámka:

Z uvedeného množství usmažíme 12 palačinek na menší pánvi – průměr 15 cm.