Strouhaný kokosový koláč s jablky

Rozpočet:

Těsto: 200 g bezlepkové směsi Jizerka, 100 g strouhaného kokosu, 100 g másla, 100 g moučkového cukru, špetka soli, 1 rovná lžíce kakaa, půl lžičky mleté skořice, 2 žloutky.

Ostatní: Rozpuštěné máslo na vymazání formy a pokropení koláče, 3-4 větší jablka, 1 balíček skořicového cukru, strouhaný kokos na vysypání formy a posypání koláče, moučkový cukr.

Postup:

Na vál prosejeme bezlepkovou směs s kakaem, skořicí a moučkovým cukrem, přidáme ostatní suroviny, vypracujeme tužší těsto, zabalíme je do fólie a necháme v chladničce alespoň dvě hodiny odpočinout. Koláčovou formu vymažeme rozpuštěným máslem a vysypeme kokosem. Vychlazené těsto nahrubo nastrouháme, dvě třetiny rozložíme na dno koláčové formy a mírně pokropíme rozpuštěným máslem. Na těsto nahrubo nastrouháme oloupaná jablka a posypeme je skořicovým cukrem. Nahoru rozložíme zbytek těsta, posypeme je hrstí strouhaného kokosu a rovněž pokropíme máslem. Koláč pečeme při 170°C po dobu asi 30 minut. Upečený koláč necháme vystydnout ve formě, pak jej přendáme na rovný talíř, pocukrujeme a nakrájíme.