Pudinková roláda s likérem

Rozpočet:

4 žloutky, 8 rovných lžic moučkového cukru, 2 lžíce horké vody, 1 balíček vanilkového pudinku (asi 40 g), 40 g jemně strouhaných vlašských ořechů, špetka prášku do pečiva, sníh ze 4 bílků, špetka soli, 1 balíček vanilkového cukru.

Krém: 250 ml smetany ke šlehání, 1 balíček vanilkového cukru, 1 balíček ztužovače, 1 balíček čokoládového pudinku za studena, podle chuti a hustoty čokoládový likér.

Moučkový cukr s kakaem na posypání upečené rolády, šlehačka a kousky hořké čokolády na ozdobení.

Postup:

Krém našleháme ze všech uvedených surovin, kromě likéru, najednou, likér vmícháme až nakonec. Uložíme do chladničky.

Žloutky ušleháme s moučkovým cukrem a horkou vodou do husté pěny. Pudink promícháme s ořechy a práškem do pečiva. Z bílků a špetky soli ušleháme pevný sníh, do kterého zašleháme vanilkový cukr. Do žloutkového krému pak střídavě vmícháme sypkou směs a sníh z bílků. Těsto rozetřeme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme v troubě vyhřáté na 180°C po dobu 7-8 minut. Upečený piškot přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme jej vychladnout. Potom plát potřeme připraveným krémem, pevně svineme roládu, zatočíme ji do alobalu a uložíme aspoň na 2 hodiny do chladničky. Po této době odstraníme alobal, roládu nakrájíme na trojúhelníky, poprášíme ji směsí moučkového cukru a kakaa a jednotlivé dílky ozdobíme šlehačkou a drobnými kousky hořké čokolády.