Jablečná roláda s ořechy

Rozpočet:

2-3 středně velká nakyslá jablka, hrst sušených brusinek, 1 lžička mleté skořice, 4 vejce, 120 g krupicového cukru, špetka soli, 100 g bezlepkové univerzální směsi, 50 g strouhaných vlašských ořechů, špetka prášku do pečiva.

2 lžíce rybízové marmelády, řidší citrónová poleva (citrónová šťáva, 1 lžíce horké vody, moučkový cukr) na potření hotové rolády a strouhané vlašské ořechy na obalení, sušené brusinky na ozdobu.

Olej ve spreji na pečící papír a strouhané ořechy na posypání.

Postup:

Plech vyložíme papírem na pečení, postříkáme olejem ve spreji a posypeme strouhanými ořechy. Jablka oloupeme, nahrubo nastrouháme a rovnoměrně rozložíme na pečící papír. Posypeme brusinkami a poprášíme skořicí. Celá vejce vyšleháme se solí a krupicovým cukrem do husté pěny. Bezlepkovou směs promícháme s ořechy a práškem do pečiva a po částech vmícháme do vaječné pěny. Těsto vylijeme na plech s jablky a stejnoměrně rozetřeme. Plech vložíme do trouby vyhřáté na 160°C a piškot upečeme. Doba pečení 20-25 minut. Upečený piškot překlopíme na čistý pečící papír (jablíčky nahoru), celou plochu potřeme slabou vrstvou rybízové marmelády, stočíme roládu a zavineme ji do papíru. Po zchladnutí odstraníme papír, roládu potřeme citrónovou polevou, obalíme strouhanými ořechy a ozdobíme sušenými brusinkami.

Poznámka:

Tato roláda z bezlepkové směsi se obtížně stáčí, hodně zvlhne a je křehká. Přesto je moc dobrá, ale špatně se krájí a musí se jíst lžičkou.

Zdroj:

Pokus inspirovaný Broninou jablíčkovou roládou – její webové stránky už, bohužel, neexistují.