Rozpočet:

Těsto: 5 vajec, 5 mírně navršených lžic krupicového cukru, špetka soli, 3 vrchovaté lžíce strouhaného nugátu, 2 rovné lžíce hladké mouky, 3 vrchovaté lžíce strouhaných lískových oříšků, špetka prášku do pečiva, 5 lžic oleje.

Krém: Nastavovaný máslový krém – viz Roláda s opraženým kokosem.

3 vrchovaté lžíce máslového krému, 3 lžíce koupeného lískooříškového krému, 3 mírně navršené lžíce najemno strouhaných lískových oříšků a podle chuti rum.

Ostatní: Olej ve spreji na plech, nahrubo strouhané lískové oříšky na obalení rolády a půlky lískových oříšků na ozdobení.

Postup:

Plech vyložíme papírem na pečení a postříkáme olejem ve spreji. Strouhané oříšky smícháme se strouhaným nugátem, prosátou moukou a práškem do pečiva.

Celá vejce šleháme s krupicovým cukrem a solí po dobu 10-15 minut ručním elektrickým šlehačem do husté světlé pěny, pak po částech vmícháme sypkou směs a olej. Řídké těsto rozetřeme na připravený plech a pečeme v troubě vyhřáté na 180°C po dobu 12-13 minut. Horký piškot přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Mezitím dokončíme krém – do základního nastavovaného krému zašleháme lískooříškový krém, pak přimícháme oříšky a rum. Zchladlou roládu potřeme o trochu víc než polovinou oříškového krému, svineme ji, pevně zatočíme do alobalu a uložíme nejméně na tři hodiny do chladničky. Po této době roládu zbavíme alobalu, rovnoměrně ji potřeme odloženým oříškovým krémem, ozdobíme půlkami lískových oříšků a na závěr obalíme strouhanými oříšky.