Rozpočet:

Těsto: 5 vajec, 5 vrchovatých lžic krupicového cukru, 5 mírně navršených lžic hladké mouky, špetka soli, 1 rovná lžíce opražené bílé strouhanky, 1 rovná lžíce strouhaných lískových oříšků, špetka prášku do pečiva, 5 lžic oleje.

Krém: Zbytky nastavovaného krému z dortu s autíčky a ze srdce.

Ostatní: Olej ve spreji na postříkání pečícího papíru, jahodová marmeláda, rum a sekané oloupané mandle s čokoládou na obalení.

Postup:

Prosátou mouku promícháme s práškem do pečiva, strouhankou a lískovými oříšky.

Celá vejce šleháme se špetkou soli a krupicovým cukrem ručním elektrickým šlehačem na stupni č. 3 po dobu asi 10 minut. Do vaječné směsi po částech vmícháme sypkou směs a olej. Řídké těsto vylijeme na plech vyložený papírem na pečení postříkaným olejem ve spreji a pečeme při 180°C po dobu 12 minut. Upečený horký piškot přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Po vychladnutí zarovnáme nožem okraje piškotu a příčně jej nakrájíme na třetiny. Spodní díl potřeme trochou marmelády a necelou polovinou lískooříškového krému. Přiložíme druhý plát, postříkáme jej rumem, rovněž potřeme marmeládou a světlým krémem. Nahoru položíme třetí pruh piškotu, korpus zatížíme a uložíme asi na dvě hodiny do chladničky. Potom celý povrch moučníku potřeme zbytkem lískooříškového krému a obalíme sekanými mandlemi s čokoládou. Opět uložíme do chladničky a po ztuhnutí krému nakrájíme nahřátým nožem řezy.