Rozpočet:

Těsto: 5 vajec, 5 mírně navršených lžic krupicového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, špetka soli, lžička citrónové kůry, 3 vrchovaté lžíce jemně strouhaného kokosu, 2 vrchovaté lžíce hladké mouky, špetka prášku do pečiva, 5 lžic oleje.

Krém: Nastavovaný máslový krém na čtyři rolády (kaše z 500 ml mléka, 2 vrchovatých lžic krupicového cukru a 4 mírně navršených lžic polohrubé mouky; 375 g másla, 2 vrchovaté lžíce moučkového cukru).

3 vrchovaté lžíce máslového krému, 3 mírně navršené lžíce jemně strouhaného kokosu a podle chuti kokosový likér.

Ostatní: Olej ve spreji na plech, 4 lžíce propasírovaného jahodového džemu, 2 lžíce základního nastavovaného krému, hrubý kokos na obalení rolády a hrst sušených brusinek na ozdobení.

Postup:

Nejprve si připravíme nastavovaný máslový krém a odebereme množství potřebné na roládu (viz rozpočet). Kokos (6 vrchovatých lžic) dozlatova opražíme na suché pánvi a necháme vychladnout. Smícháme 3 lžíce opraženého kokosu s citrónovou kůrou, hladkou moukou a práškem do pečiva. Plech vyložíme papírem na pečení a postříkáme olejem ve spreji.

Celá vejce šleháme po dobu 10-15 minut ručním elektrickým šlehačem s krupicovým cukrem, solí a vanilkovým cukrem do husté světlé pěny, pak po částech opatrně vmícháme sypkou směs a olej. Řídké těsto rozetřeme na připravený plech a při 180°C pečeme po dobu 13 minut. Horký piškot přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Mezitím dokončíme krém. Zchladlou roládu nejprve potřeme jahodovým džemem, potom kokosovým krémem, svineme ji, pevně zatočíme do alobalu a uložíme alespoň na tři hodiny do chladničky. Po této době roládu zbavíme alobalu, potřeme ji čistým krémem, obalíme v kokosu a ozdobíme nadrobno posekanými brusinkami.

Poznámka:

Pekla jsem naráz čtyři rolády, proto jsem udělala větší množství základního krému.