Rozpočet:

Těsto: 5 menších vajec, 5 rovných lžic krupicového cukru, 2 mírně navršené lžíce polohrubé mouky, 1 vrchovatá lžíce hladké mouky, 3 vrchovaté lžíce strouhaných vlašských ořechů, půl lžičky prášku do pečiva, 5 lžic oleje, 2-3 lžíce rumu.

Náplň: 200 g másla, 1 rovná lžíce moučkového cukru, 200 g Nutelly, 150 g strouhaných vlašských ořechů, podle chuti rum.

Poleva: 100 g hořké čokolády (80%), 100 g čokolády na vaření, kousek tuku Omega.

Ostatní: Olej ve spreji na plech, nahrubo nakrájené vlašské ořechy a půlky ořechů na ozdobení.

Postup:

Plech vyložíme papírem na pečení a postříkáme olejem ve spreji. Smícháme obě mouky se strouhanými ořechy a práškem do pečiva.

Celá vejce šleháme s krupicovým cukrem do husté světlé pěny. Potom po částech vmícháme sypkou směs, olej a rum. Těsto rozetřeme na připravený plech a pečeme při 170°C po dobu 15 minut. Upečený piškot přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Mezitím si připravíme náplň. Změklé máslo ušleháme s moučkovým cukrem, po částech zašleháme Nutellu a přidáme strouhané ořechy a rum. Třetinu krému odložíme stranou. U zchladlého piškotového plátu ořízneme podle pravítka okraje, rozdrobíme je do misky, pokapeme rumem a přimícháme 2-3 lžíce krému. Piškotový plát pak příčně nařežeme na třetiny, spodní pruh potřeme krémem, nahoru položíme druhý pruh, který potřeme krémem s rozdrobeným piškotem a nakonec dáme třetí pruh piškotu. Korpus zatížíme (to jsem neudělala) a uložíme asi na dvě hodiny do chladničky. Potom korpus potřeme odloženým krémem a necháme v chladničce ztuhnout. Na polevu rozpustíme nad párou obě čokolády s tukem a odstavíme. Ztuhlý korpus přelijeme chladnoucí čokoládovou polevou a ozdobíme vlašskými ořechy.

Poznámka:

Řezy jsem krájela, když ještě nebyl krém dostatečně ztuhlý, proto na řezu nevypadají moc dobře.