Rozpočet:

Těsto: 5 vajec, 5 mírně navršených lžic krupicového cukru, 3 rovné lžíce strouhané hořké čokolády, 2 lžíce strouhaných vlašských ořechů, 1 vrchovatá lžíce hladké mouky, špetka prášku do pečiva, 3 lžíce oleje.

Náplň: Jahodový džem a vanilkový pudink bez vaření (1 balíček pudinku, 1 balíček šlehačky v prášku a 300 ml mléka) na potření.

Dokončení: Strouhané vlašské ořechy na obalení.

Postup:

Smícháme strouhané ořechy, čokoládu, mouku a prášek do pečiva.

Celá vejce šleháme s krupicovým cukrem ručním elektrickým šlehačem na stupni č. 3 po dobu 10 minut do husté pěny. Přepneme na stupeň č. 1 a po částech zašleháme sypkou směs. Nakonec opatrně vmícháme olej a těsto vylijeme a rovnoměrně rozetřeme na plech vyložený suchým papírem na pečení. Pečeme při 180°C asi 15 minut. Po upečení přetáhneme piškot i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Mezitím si připravíme náplň. Pudinkový a šlehačkový prášek smícháme, do vysoké nádoby nalijeme studené mléko a za pomalého přisypávání sypké směsi šleháme ručním elektrickým šlehačem na nejvyšším stupni. Vychladlý piškot potřeme slabou vrstvou džemu a na něj rovnoměrně rozetřeme dvě třetiny pudinkové náplně. Podélně svineme roládu, zatočíme ji do alobalu a uložíme na několik hodin do chladničky. Ztuhlou roládu pak zbavíme alobalu, potřeme zbylým pudinkem a obalíme strouhanými ořechy. Roládu uložíme asi na hodinu do mrazničky a poté ji nakrájíme na silnější plátky.