Rozpočet:

Těsto: 100 g másla, 100 g sádla, 100 g moučkového cukru, špetka soli, 330 g hladké mouky, 1 lžička citrónové kůry, 1 vejce 1 žloutek, 1 balíček vanilkového cukru.

Náplň: 250 g měkkého tvarohu v alobalu, 2 navršené lžíce moučkového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, 2 žloutky, 2 lžíce rumu a 50 g nadrobno nasekaných sušených brusinek.

Dokončení: Rozšlehané vejce na potření, drobenka ze 70 g změklého másla, 70 g krupicového cukru a 70 g hrubé mouky a moučkový cukr na posypání.

Postup:

Nejdříve si připravíme náplň důkladným promíchání uvedených surovin. Dále vypracujeme těsto na drobenku a uložíme je do chladničky.

Na vál prosejeme mouku, přidáme všechny ostatní suroviny a vypracujeme měkké těsto, které necháme v chladnu odpočinout. Těsto pak rozdělíme na čtyři díly a utvoříme z nich válečky, z nichž nakrájíme potřebně velké kousky. Do každého kousku zabalíme trochu náplně a utvoříme kuličky nebo široké válečky. Rozložíme je na plech s papírem na pečení, potřeme rozšlehaným vejcem a posypeme drobenkou (těsto na drobenku buď nastrouháme, nebo rozdrobíme). Koláčky pečeme při 190-200°C po dobu asi 15 minut dočervena. Upečené horké koláčky přendáme na mísu a posypeme je moučkovým cukrem.