Rozpočet:

Kakaové těsto: 6 vajec, 6 vrchovatých lžic moučkového cukru, 5 vrchovatých lžic hladké mouky, 1 vrchovatá lžíce kakaa, 1 mírně navršená lžička prášku do pečiva, 3 lžíce rumu, 6 lžic rozpuštěného másla.

Bílková hmota: 4 bílky, špetka soli, 160 g krupicového cukru, 4 rovné lžíce Solamylu.

Ostatní: Máslo na vymazání a strouhanka na vysypání formy, moučkový cukr na posypání bábovky.

Postup:

Formu na bábovku vymažeme změklým máslem, vysypeme strouhankou a uložíme do chladničky.

Z bílků a špetky soli ušleháme pevný sníh, po částech do něj zašleháme krupicový cukr a nakonec po lžících vmícháme Solamyl.

Mouku promícháme s kakaem a práškem do pečiva. Celá vejce ušleháme s moučkovým cukrem do husté světlé pěny a potom střídavě po částech vmícháme prosátou sypkou směs, rozpuštěné zchladlé máslo a rum. Umícháme hustší těsto. Na dno připravené bábovkové formy dáme asi třetinu kakaového těsta, na ně rozetřeme sněhovou hmotu a dále zbytek kakaového těsta. Urovnáme povrch od středu formy k okraji. Bábovku pečeme v troubě vyhřáté na 150°C po dobu 60-70 minut. Před vytažením z trouby zkusíme špejlí, jestli je dobře propečená. Pokud zůstane špejle suchá, vyndáme bábovku z trouby, necháme ji asi 10 minut stát ve formě a pak ji opatrně překlopíme na kuchyňskou mřížku a necháme zchladnout. Zchladlou bábovku přendáme na talíř, pocukrujeme a nakrájíme.