Rozpočet:

Těsto na 2 srnčí hřbety: 6 vajec, špetka soli, 240 g tmavého třtinového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, 80 g polohrubé mouky, 80 g hladké mouky, 20 g kakaa, půl lžičky prášku do pečiva, 6 lžic rozpuštěného zchladlého másla.

Náplň: Vydlabaný vnitřek srnčích hřbetů, 2 lžíce čokoládového krému, 2 lžíce Salka a podle chuti rum.

Ostatní: Tuk na vymazání a strouhanka na vysypání forem.

Koupený čokoládový krém na potření moučníku, 150-200 g marcipánové hmoty na potažení a rozpuštěná hořká čokoláda na ozdobení.

Postup:

Dvě formy na srnčí hřbet vymažeme tukem, vysypeme strouhankou a uložíme do chladničky. Obě mouky smícháme s kakaem a práškem do pečiva.

Celá vejce vyšleháme se solí a třtinovým i vanilkovým cukrem do husté pěny. Můžeme použít ruční elektrický šlehač – stupeň č. 3. Po částech zašleháme na stupni č. 1 prosátou sypkou směs a nakonec vmícháme ručně, po lžících, zchladlé tekuté máslo. Řidší těsto rozdělíme do obou připravených forem a pečeme při 160°C po dobu 45-50 minut. Upečené korpusy překlopíme na kuchyňskou mřížku a necháme zchladnout. Potom je obrátíme, zarovnáme a vydlabeme středy tak, aby po obvodu zůstal asi centimetrový okraj. Odkrojený a vydlabaný piškot rozdrobíme, dáme do mísy a promícháme s krémem, Salkem a rumem. Hmotou naplníme důlky v srnčích hřbetech, oba korpusy k sobě spodkem přitiskneme a pevně zatočíme do alobalu. Polotovar uložíme přes noc do chladničky, druhý den potřeme povrch čokoládovým krémem, potáhneme marcipánem a znovu necháme vychladit. Na závěr srnčí hřbet postříkáme rozpuštěnou čokoládou a nakrájíme.