Rozpočet:

Piškot: 5 vajec, 2 žloutky, 3 lžíce horké vody, 6 vrchovatých lžic krupicového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, 6 mírně navršených lžic hladké mouky, špetka prášku do pečiva.

Čokoládový krém: 200 g hořké čokolády, 190 g (1 kelímek) zakysané smetany.

Ostatní: Olejový sprej na postříkání pečícího papíru, kompotované mandarinky a čokoládová rýže na ozdobení.

Postup:

Plech vyložíme papírem na pečení a postříkáme slabou vrstvou oleje ve spreji. Mandarinky přecedíme přes sítko a necháme okapat.

Celá vejce, žloutky a krupicový i vanilkový cukr vyšleháme s horkou vodou ručním elektrickým šlehačem (stupeň č. 3) do husté světlé pěny. Po částech pak zašleháme (stupeň č. 1) nebo ručně vmícháme prosátou mouku s práškem do pečiva. Těsto rozetřeme na připravený plech a při teplotě 180°C pečeme po dobu 12 minut. Horký piškot přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Na krém rozpustíme v misce nad párou čokoládu, odstavíme a přidáme zakysanou smetanu. Mícháme tak dlouho, až se čokoláda se smetanou spojí. Zchladlý piškot potřeme o trochu víc než polovinou čokoládového krému a na okraj delší strany plátu naskládáme těsně vedle sebe dvě řady okapaných mandarinek. Stočíme roládu, zabalíme ji do alobalu a uložíme do chladničky. Jakmile krém uvnitř rolády ztuhne, potřeme zbytkem krému ještě celý povrch a posypeme čokoládovou rýží.