Perníkový koláč s banány

Rozpočet:

Těsto: 3 vejce, 150 g tmavého třtinového cukru, špetka soli, 6 lžic mléka, 6 lžic rumu, 150 g rozpuštěného másla, 250 g polohrubé mouky, 1 mírně navršená lžička koření – Stupkova směs „Voňavý perníček” – 1 vrchovatá lžíce kakaa, půl balíčku prášku do perníku.

Ostatní: Máslo na vymazání a strouhanka na vysypání koláčové formy, 3 středně velké banány a moučkový cukr na posypání upečeného koláče.

Postup:

Koláčovou formu vymažeme rozpuštěným máslem, vysypeme strouhankou a uložíme do chladničky. Mouku smícháme s kořením, kakaem a práškem do perníku. Banány oloupeme a nakrájíme na kolečka silná 10-12 mm. Máslo rozpustíme a necháme zchladnout.

Celá vejce ušleháme s třtinovým cukrem a solí ručním elektrickým šlehačem na stupni č. 3 do husté pěny. Na stupni č. 1 pak po částech zašleháme prosátou sypkou směs, mléko, rum a zchladlé tekuté máslo. Ušleháme řidší těsto, asi třetinu rozetřeme do připravené koláčové formy a hustě poklademe kolečky banánů. Nahoru rozetřeme zbytek těsta. Koláč pečeme při 160°C po dobu asi 35 minut. Upečený koláč necháme zchladnout ve formě, pak jej pocukrujeme (třeba podle šablony) a nakrájíme.

Poznámka:

Srdíčko ze stuh jsem dostala od blogerky VendyW.