Jablečný koláč s ořechy a čokoládou

Rozpočet:

Těsto: 3 vejce, 180 g moučkového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, 2 lžíce rumu, 200 ml smetany ke šlehání, 150 g hladké mouky, 2/3 balíčku prášku do pečiva, 50 g strouhané čokolády na vaření, 50 g strouhaných vlašských ořechů, špetka soli.

Náplň: 5-6 oloupaných nahrubo nastrouhaných jablek, 50 g strouhaných vlašských ořechů, 50 g strouhané čokolády na vaření.

Ostatní: Olej ve spreji na vystříkání a strouhané ořechy nebo strouhanka na vysypání koláčové formy.

Postup: 

Koláčovou formu vystříkáme olejem a vysypeme strouhanými ořechy.

Celá vejce rozšleháme s moučkovým a vanilkovým cukrem a solí. Přidáme rum a šlehačku, dále strouhané ořechy a čokoládu a nakonec po částech prosátou mouku s práškem do pečiva. Umícháme řidší těsto a vlijeme je do připravené koláčové formy. Těsto posypeme polovinou strouhaných ořechů a nahrubo na ně nastrouháme oloupaná jablka. Ta posypeme zbytkem ořechů a strouhanou čokoládou. Koláč pečeme v troubě vyhřáté na 160°C po dobu 40-45 minut.

Zdroj:

Recept mi poslala Jana z V.M. Upravila jsem ho do koláčové formy.

Původní recept byl na plech: 4 vejce, 250 g moučkového cukru, 250 g hladké mouky, 1 šlehačka, 1 vanilkový cukr, 2 lžíce rumu, 1 prášek do pečiva, půl čokolády do těsta a půl na jablka, mleté ořechy na těsto a 6-8 jablek.