Kokosové řezy s čokoládovou polevou

Rozpočet:

Těsto: 9 bílků, špetka soli, 270 g krupicového cukru, 9 rovných lžic polohrubé mouky, 180 g strouhaného kokosu, 90 g rozpuštěného másla.

Krém: 1 plechovka Salka karamel, 250 g změklého másla, 1 vrchovatá lžíce moučkového cukru, 1 vrchovatá lžíce kakaa, podle chuti karamelový likér

Poleva: 200 g hořké čokolády, 1 kelímek (190 g) nízkotučné zakysané smetany.

Ostatní: Olej ve spreji na pečící papír, rozpuštěná hořká čokoláda na postříkání a sekané mandle na ozdobení.

Postup:

Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh a po částech do něj zašleháme krupicový cukr. Dále přimícháme po částech mouku promíchanou s kokosem a nakonec po troškách rozpuštěné zchladlé máslo. Těsto rozetřeme na plech vyložený pomaštěným papírem na pečení a pečeme při 160°C asi 30 minut dorůžova. Upečený plát přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme zchladnout. Mezitím si připravíme krém. Změklé máslo vyšleháme do pěny s moučkovým cukrem, po lžících zašleháme Salko karamel (obojí musí mít pokojovou teplotu), dále prosáté kakao a nakonec vmícháme likér. Krém rozetřeme na kokosový plát a moučník uložíme do chladničky. Na polevu rozpustíme nad párou čokoládu a vmícháme do ní zakysanou smetanu. Po zchladnutí rozetřeme polevu na ztuhlý krém. Nakrájíme řezy, postříkáme je rozpuštěnou čokoládou a posypeme mandlemi.