Olejové muffiny s oříškovým krémem

Rozpočet:

12 ks: 270 g polohrubé mouky, 3 vejce, 90 g moučkového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, 9 lžic mléka, 9 lžic oleje, 3 lžíce rumu, špetka soli a 1 rovná lžička prášku do pečiva.

Hmota na spirálky: Koupený oříškočokoládový nebo kakaový krém – 1 vrchovatá lžíce, 1 vrchovatá lžíce polohrubé mouky a trocha mléka nebo rumu.

Ostatní: Papírové košíčky na pečení, rozpuštěné máslo na vytření košíčků, koupený oříškočokoládový krém a moučkový cukr na posypání muffinů.

Postup:

Košíčky na pečení mírně potřeme tekutým máslem a vložíme do důlků v plechu na muffiny. Mouku promícháme s práškem do pečiva. Vejce, olej, sůl, rum, oba cukry a mléko rozšleháme v míse a přisypeme mouku s práškem do pečiva. Umícháme těsto asi jako na lívance a na dno každého košíčku ho nalijeme po lžíci. Doprostřed těsta dáme lžičku oříškočokoládového (nebo kakaového) krému a zalijeme těstem. Nahoru nastříkáme pomocí cukrářského sáčku se špičkou s úzkým otvorem spirálky z oříškočokoládové hmoty. Muffiny pečeme při 160°C po dobu 30 minut. Upečené muffiny vyjmeme i s papírovými košíčky z plechu a po zchladnutí pocukrujeme.

Poznámka:

Nápad to byl možná docela dobrý, ale výsledek mě dost zklamal.