Cuketový makovec s polevou

Rozpočet:

Těsto: 250 g polohrubé mouky, 150 g mletého máku, 150 g krupicového cukru, 1 rovná lžička mleté skořice, 1 vrchovatější lžička prášku do pečiva, 1 vrchovatá lžička strouhané citrónové kůry, 7 lžic oleje, 3 lžíce rumu, 3 vejce, špetka soli, 100 ml mléka, 250 g cukety.

Poleva: Moučkový cukr, 2-3 lžíce citrónové šťávy a 1 lžíce vody.

Ostatní: Tuk na vymazání a strouhanka na vysypání koláčové formy, cukrové kytičky a hustá poleva na ozdobení upečeného koláče.

Postup:

Koláčovou formu vymažeme tukem, vysypeme strouhankou a uložíme do chladničky.

Cuketu oloupeme, rozkrojíme, zbavíme jadérek a nahrubo nastrouháme.

Do mísy nasypeme mák, prosejeme mouku s práškem do pečiva a skořicí a promícháme. Celá vejce rozšleháme v hrnku s mlékem, solí, krupicovým cukrem, olejem a rumem. Přidáme citrónovou kůru a tekutinu vlijeme do mísy se sypkou směsí. Dobře promícháme a vmícháme nastrouhanou cuketu. Vypracujeme řidší těsto, které vlijeme do připravené koláčové formy. Pečeme v troubě vyhřáté na 160°C po dobu 30-40 minut. Upečený zchladlý koláč přendáme na rovný podnos a potřeme řidší citrónovou polevou. Po zaschnutí polevy koláč ozdobíme hustou polevou, pomocí mikrotenového sáčku s ustřiženým růžkem, a cukrovými kytičkami nebo jinak dle fantazie.