Pudinková roláda krémová s oříšky

Rozpočet:

Piškot: 4 vejce, 2 bílky (zbylé), 100 g krupicového cukru, 3 lžíce horké vody, 1 balíček vanilkového pudinku (37 g), 50 g strouhaných lískových oříšků, 20 g hladké mouky.

Krém: 100 g změklého másla, 1 rovná lžíce moučkového cukru, 150 g koupeného kakaového krému, 100 g strouhaných lískových oříšků, podle chuti rum (není nutný).

Dokončení: Koupený světlý nugát, strouhané lískové oříšky a hořká čokoláda (zbytky).

Postup:

Celá vejce a bílky šleháme s krupicovým cukrem a horkou vodou elektrickým ručním šlehačem do husté pěny. Mouku smícháme s pudinkem a lískovými oříšky a po částech opatrně vmícháme do vaječného krému. Těsto rozetřeme na plech vyložený suchým papírem na pečení a pečeme v troubě vyhřáté na 180°C po dobu 12 minut. Upečený piškot přetáhneme s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Mezitím si připravíme krém. Změklé máslo vyšleháme s moučkovým cukrem do pěny a po částech zašleháme změklý kakaový krém. Vmícháme strouhané oříšky a případně i trochu rumu. Vychladlý plát potřeme rovnoměrně krémem, stočíme a zabalíme do papíru na pečení nebo hliníkové fólie. Roládu uložíme alespoň na dvě hodiny do chladničky. Ve vodní lázni rozpustíme nugát, potřeme jím ztuhlou roládu a obalíme ji ve strouhaných oříšcích. Na závěr můžeme roládu pokropit rozpuštěnou hořkou čokoládou nebo ozdobit dle fantazie.

Poznámka:

Pudinkové těsto málo vyskočí, proto je vhodné na rolády o menším průměru. Síle piškotu přizpůsobíme vrstvu náplně.