Jogurtová roláda s jahodami

Rozpočet:

Piškot: 6 bílků, špetka soli, 140 g krupicového cukru, 6 žloutků, 80 g hladké mouky.

Náplň: 200 g hustého bílého jogurtu (použila jsem choceňský), 250 ml smetany ke šlehání, 3 balíčky vanilkového cukru, 250 g čerstvých jahod.

Ostatní: Olej ve spreji na plech, strouhané vlašské ořechy, rybízová marmeláda, 150 ml šlehačky s trochou moučkového cukru, celé čerstvé jahody a čokoládové filigránky na ozdobení.

Postup:

Jahody do náplně omyjeme, osušíme, zbavíme lístků a nakrájíme na kousky.

Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh, po částech do něj zašleháme krupicový cukr a po jednom žloutky. Do vaječné hmoty vmícháme po lžících prosátou hladkou mouku. Těsto rozetřeme na plech vyložený pomaštěným a strouhanými ořechy posypaným papírem na pečení a pečeme při 170°C po dobu 10 minut (v horkovzdušné troubě). Upečený piškot přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout.

Na náplň ušleháme v míse dotuha smetanu s vanilkovým cukrem, zašleháme jogurt a přimícháme pokrájené jahody. Zchladlý piškotový plát potřeme rybízovou marmeládou a náplní, podélně svineme roládu, zabalíme ji do alobalu nebo pergamenového papíru a uložíme do chladničky. Druhý den roládu nakrájíme na silnější plátky a ozdobíme dotuha ušlehanou smetanou, rozpůlenými jahodami a čokoládovými filigránky.

Poznámka:

Náplň byla dost řídká a roláda držela špatně tvar, ale byla moc dobrá.