Lučinová roláda s broskvemi

Rozpočet:

Piškot: 6 bílků, špetka soli, 140 g tmavého třtinového cukru, 6 žloutků, 80 g hladké mouky.

Krém: 240 g (2 krabičky) Lučiny jogurtiny, 250 ml 33% smetany ke šlehání, 1 balíček ztužovače šlehačky, 3 balíčky vanilkového cukru.

Rybízová marmeláda a kompotované broskve.

Olej ve spreji na plech a strouhané vlašské ořechy nebo mandle na obalení.

Postup: 

Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh, po částech do něj zašleháme třtinový cukr a po jednom žloutky. Do vaječné hmoty vmícháme po lžících prosátou hladkou mouku. Těsto rozetřeme na plech vyložený pomaštěným papírem na pečení a pečeme při 170°C po dobu 10 minut (v horkovzdušné troubě). Upečený piškot přetáhneme i s papírem na mřížku a necháme vychladnout.

Na krém ušleháme v míse smetanu s vanilkovým cukrem a ztužovačem, přidáme Lučinu a vyšleháme hustý krém. Zchladlý piškotový plát potřeme rybízovou marmeládou a dvěma třetinami krému a poklademe broskvemi nakrájenými na silnější dílky (mezi první a druhou řadou broskví necháme větší mezeru, aby se roláda lépe stáčela). Svineme roládu, povrch potřeme zbytkem krému a obalíme strouhanými ořechy nebo mandlemi. Roládu uložíme do chladničky, necháme ji přes noc rozležet a druhý den nakrájíme na silnější plátky.