Mandlové řezy

Rozpočet:

Linecké těsto: 280 g hladké mouky, 180 g másla, 100 g moučkového cukru, citrónová kůra a šťáva, 3 žloutky, vanilkový cukr.

Mandlové těsto: 5 bílků, špetka soli, 300 g krupicového cukru, 250 g strouhaných mandlí, citrónová kůra a šťáva, 3 lžíce polohrubé mouky, 3 lžíce rozpuštěného zchladlého másla, rybízová marmeláda a 100 g mandlových kostiček.

Postup:

Na válu vypracujeme linecké těsto, zabalíme je do fólie a necháme asi hodinu v chladnu odpočinout. Těsto pak rozválíme na papíru na pečení, přetáhneme na plech, propícháme vidličkou a dáme krátce zapéci – asi 10 minut při 160°C. Mezitím si připravíme mandlové těsto. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh, postupně do něj zašleháme cukr a dále po částech zamícháme ostatní suroviny. Předpečený, mírně zchladlý plát z lineckého těsta potřeme rybízovou marmeládou a na ni stejnoměrně rozetřeme mandlové těsto. Urovnáme, posypeme mandlovými kostičkami a dáme do mírnější trouby dopéci. Pečeme dorůžova při 150°C asi 15-20 minut. Po vychladnutí nakrájíme řezy.