Oříšková střecha s nutellou

Rozpočet:

5 žloutků, 100 g moučkového cukru, 2 lžíce horké vody, 100 g hladké mouky, 100 g strouhaných opražených lískových oříšků, špetka soli, 5 bílků.

Tuk na vymazání a strouhané oříšky na vysypání formy.

Nutella krém: 125 g másla, 1 lžíce moučkového cukru, 200 g nutelly a podle chuti rum.

Rum na postříkání korpusu, strouhané oříšky na obalení, čokoládová poleva na pokropení a krém a lískové oříšky na ozdobu.

Postup:

Žloutky ušleháme s horkou vodou a moučkovým cukrem do husté světlé pěny. Mouku promícháme s oříšky a bílky dotuha vyšleháme se špetkou soli. Do žloutkového krému pak střídavě po částech vmícháme sypkou směs a sníh z bílků. Hmotu rozetřeme do připravené formy na střechu a pečeme při 150°C po dobu asi 50 minut. Upečený korpus překlopíme na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout.

Připravíme si nutella krém s rumem. Máslo se lžící moučkového cukru vyšleháme do pěny, po částech zašleháme změklou nutellu a podle chuti přidáme rum. Vychladlý korpus třikrát prořízneme, postříkáme rumem a potřeme krémem. Korpus sestavíme, celý povrch potřeme vrstvou krému a obalíme strouhanými oříšky. Necháme zchladnout a potom korpus pokropíme čokoládovou polevou a ozdobíme hvězdičkami krému a celými lískovými oříšky.