Punčové řezy s kokosem

Rozpočet:

Piškot: 250 g polohrubé mouky, na špičku nože prášku do pečiva, 5 žloutků, 1 balíček vanilkového cukru, citrónová kůra, 6 lžic vařící vody, sníh z 5 bílků, špetka soli.

Punčová nádivka: 3 balíčky dětských piškotů, citrónová šťáva, asi 100 ml rumu, 2 malé skleničky (od dětské výživy) rybízové marmelády.

Kokosový krém: 200 g strouhaného kokosu, 200 ml horkého mléka, 250 g másla, 200 g moučkového cukru, 2 lžíce rumu.

Čokoládová poleva: 200 g čokolády na vaření, 2 rovné lžíce másla.

Na ozdobu čokoládové nebo kokosové hoblinky, popř. strouhaný kokos.

Postup:

Žloutky šleháme s moučkovým cukrem za postupného přilévání vařící vody. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh, který přidáváme střídavě s moukou smíchanou s práškem do pečiva do žloutkového krému. Směs rozetřeme na vymazaný moukou vysypaný plech a pečeme asi 20 minut při 160°C.

Na punčovou nádivku rozdrtíme v míse piškoty, polijeme je rumem a citrónovou šťávou, přidáme rybízovou marmeládu a dobře promícháme. Přikryjeme a necháme odležet.

Na kokosový krém ušleháme máslo s moučkovým cukrem, kokos spaříme mlékem, necháme vychladnout a po troškách zamícháme do máslového krému. Nakonec přidáme rum.

Upečený piškot necháme vychladnout. Potom na něj rozetřeme punčovou nádivku a na ni kokosový krém. Necháme v chladničce ztuhnout. Čokoládu rozpustíme s máslem, dobře rozmícháme a tekutou chladnoucí polevu pak rozetřeme na ztuhlý kokosový krém. Ihned posypeme čokoládovými hoblinkami a necháme opět ztuhnout. Řezy krájíme nožem namočeným v horké vodě.