Rýžový koláč s rybízem

Rozpočet:

Menší forma: 50 g rýže, 400 ml mléka, špetka soli, 50 g polohrubé mouky, 1 žloutek, 50 g moučkového cukru, 1 lžička citrónové kůry, sníh z 1 bílku.

Tvarohový krém: 125 g měkkého tvarohu z vaničky, 3 lžíce Salka a podle potřeby mléko.

Tuk na vymazání a strouhané vlašské ořechy na vysypání koláčové formy, mražený rybíz, 3 lžíce strouhaných vlašských ořechů a půl balíčku vanilkového cukru na posypání. Moučkový cukr.

Postup:

Tvaroh ušleháme se Salkem a mlékem na řidší hladký krém. Menší koláčovou formu vymažeme tukem a vysypeme strouhanými ořechy. Krém i formu uložíme do chladničky.

Do kastrolu nalijeme mléko, osolíme a přivedeme k varu. Rýži propláchneme pod tekoucí vodou, nasypeme ji do vroucího mléka a uvaříme doměkka. Kastrol odstavíme, vmícháme mouku, citrónovou kůru a cukr a necháme kaši vychladnout. Potom přimícháme žloutek a tuhý sníh z bílku. Vypracujeme hustší těsto, které rozetřeme do připravené formy a zalijeme tvarohovým krémem. Vršek rovnoměrně posypeme rybízem, který překryjeme strouhanými ořechy smíchanými s vanilkovým cukrem. Koláč pečeme při 160°C po dobu 35-40 minut. Upečený zchladlý koláč posypeme moučkovým cukrem a nakrájíme.