Ovocný chlebíček s čokoládou

Rozpočet:

Roláda: 3 vejce, 90 g krupicového cukru, 3 lžíce horké vody, 90 g polohrubé mouky a rybízová marmeláda na promazání.

Ořechové těsto: 3 vejce, 120 g krupicového cukru, 90 g strouhaných vlašských ořechů, 30 g bílé strouhanky, půl balíčku prášku do pečiva, 1 rovná lžíce kakaa, 2 lžíce rumu, špetka soli.

Rumová poleva (moučkový cukr, horká voda, rum) a strouhané vlašské ořechy na obalení.

Pečící papír na plech, olej na potření, tuk na vymazání a strouhané vlašské ořechy na vysypání chlebíčkové formy.

Postup:

Na roládu ušleháme celá vejce s krupicovým cukrem a horkou vodou do husté pěny a po částech zašleháme mouku. Plech vyložíme papírem na pečení, potřeme olejem a po celé ploše rovnoměrně rozetřeme těsto. Piškot pečeme při 180°C po dobu asi 6 minut. Upečený piškot stáhneme i s papírem z plechu, ihned potřeme slabší vrstvou rybízové marmelády, po délce svineme roládu, zatočíme ji do alobalu a necháme vychladnout.

Na ořechové těsto ušleháme celá vejce se špetkou soli a krupicovým cukrem do husté pěny a po částech vmícháme ořechy promíchané s kakaem, strouhankou a práškem do pečiva. Nakonec přidáme rum.

Na dno vymazané ořechy vysypané formy nalijeme asi polovinu ořechového těsta a na ně položíme zchladlou roládu (podle potřeby ji na obou koncích zařízneme), zlehka ji vtlačíme do formy, zalijeme zbytkem ořechového těsta a urovnáme povrch (protože mám menší chlebíčkovou formu, trochu těsta mi zbylo, takže jsem ho upekla zvlášť v zapékací misce). Chlebíček pečeme při 160-170°C pod dobu 20-25 minut. Upečený chlebíček vyklopíme na kuchyňskou mřížku a po vychladnutí jej potřeme hustší rumovou polevou a obalíme strouhanými ořechy.