Růžovo bílá krémová roláda

Rozpočet:

4 žloutky, 100 g krupicového cukru, 2 lžíce horké vody, 50 g polohrubé mouky, 50 g solamylu, špetka soli, 4 bílky, špetka prášku do pečiva.

Náplň: 2 lžíce rybízové marmelády, máslový krém.

Máslový krém: 250 ml mléka, 2 vrchovaté lžíce polohrubé mouky, 2 vrchovaté lžíce krupicového cukru (uvaříme a necháme vychladnout), 250 g másla, 125 g moučkového cukru, podle chuti rum.

Narůžovo obarvený krupicový cukr, růžové cukrové perličky, krém a růže z modelovací hmoty na ozdobení.

Postup:

Na krém ušleháme máslo a moučkový cukr do pěny a po částech zašleháme uvařenou zchladlou kaši a přimícháme rum. Asi třetinu krému dáme stranou na zdobení.

Žloutky umícháme s krupicovým cukrem a horkou vodou do pěny. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh a spolu s moukou, solamylem a práškem do pečiva zamícháme do žloutkového krému. Těsto rozetřeme na plech vyložený papírem na pečení a při 180°C pečeme 7-8 minut dorůžova. Horký piškot přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Po zchladnutí potřeme plát slabou vrstvou marmelády a krémem. Svineme roládu, zatočíme ji do alobalu a necháme vychladit. Potom povrch potřeme částí odloženého krému, obalíme obarveným cukrem (nahoře necháme pruh volný), ozdobíme zbytkem krému, růží z modelovací hmoty a cukrovými perličkami.