Roláda kakaová s karamelem

Rozpočet:

4 žloutky, 100 g krupicového cukru, 2 lžíce horké vody, 40 g polohrubé mouky, 40 g solamylu, 20 g kakaa, špetka soli, 4 bílky, špetka prášku do pečiva.

Karamelový krém: 1 plechovka slazeného kondenzovaného mléka uvařeného na karamel, 250 g másla, 1 lžíce moučkového cukru, podle chuti rum nebo karamelový likér.

Strouhané oloupané mandle, rozpuštěná čokoláda, krém, mandlové nudličky a čokoládová rýže na ozdobení.

Postup:

Na krém ušleháme máslo a moučkový cukr do pěny, po částech zašleháme zchladlý karamel a nakonec přimícháme rum nebo likér. Asi třetinu krému dáme stranou.

Žloutky umícháme s krupicovým cukrem a horkou vodou do pěny. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh a spolu s moukou, kakaem, solamylem a práškem do pečiva zamícháme do žloutkového krému. Těsto rozetřeme na plech vyložený papírem na pečení a při 180°C pečeme po dobu 7-8 minut. Horký piškot přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Po zchladnutí potřeme plát krémem, svineme roládu, zatočíme ji do alobalu a dáme vychladit. Potom potřeme povrch částí odloženého krému, obalíme strouhanými mandlemi (nahoře necháme pruh volný), postříkáme rozpuštěnou čokoládou a pomocí cukrářského sáčku s prořezávanou špičkou ozdobíme zbylým krémem a dále mandlovými nudličkami a čokoládovou rýží.