Roláda kakaová s piškoty

Rozpočet:

4 žloutky, 100 g krupicového cukru, 2 lžíce horké vody, 40 g polohrubé mouky, 40 g solamylu, 20 g kakaa, špetka soli, 4 bílky, špetka prášku do pečiva.

Náplň: nastavovaný máslový krém z poloviny dávky (kaše ze 125 ml mléka, 1 lžíce krupicového cukru a 1 lžíce polohrubé mouky + 125 g másla a 70 g moučkového cukru) s kakaem a rumem.

Kakao na posypání, několik rozpůlených kulatých piškotů a rozpuštěná čokoláda.

Postup:

Na krém ušleháme máslo a moučkový cukr do pěny, po částech zašleháme zchladlou kaši a nakonec přimícháme kakao a rum. Asi třetinu krému dáme stranou.

Žloutky umícháme s krupicovým cukrem a horkou vodou do pěny. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh a spolu s moukou, kakaem, solamylem a práškem do pečiva zamícháme do žloutkového krému. Těsto rozetřeme na plech vyložený papírem na pečení a při 180°C pečeme po dobu 7-8 minut. Horký piškot přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Po zchladnutí potřeme plát krémem, svineme roládu, zatočíme ji do alobalu a dáme vychladit. Povrch vychlazené rolády potřeme zbytkem krému, poprášíme kakaem a ozdobíme půlkami kulatých piškotů částečně namočenými v rozpuštěné čokoládě. Piškoty ještě čokoládou pokropíme.

Obměna:

Povrch rolády můžeme místo krémem potřít rozpuštěnou čokoládou – viz foto.