Oříškovo kakaová roláda s Nutellou

Rozpočet:

Piškot: 4 žloutky, 100 g krupicového cukru, 2 lžíce horké vody, 50 g strouhaných lískových oříšků, 30 g polohrubé mouky, 20 g solamylu, 20 g kakaa, špetka prášku do pečiva, 4 bílky, špetka soli.

Krém s nutellou: 250 g másla, 1 lžíce moučkového cukru, 400 g nutelly (můžeme přidat i rum podle chuti) – použity asi dvě třetiny dávky.

Olej ve spreji na postříkání papíru na pečení, strouhané oříšky na obalení rolády a celé lískové oříšky na ozdobení.

Postup:

Žloutky ušleháme s krupicovým cukrem a horkou vodou do husté pěny. Mouku promícháme se solamylem, strouhanými oříšky, kakaem a práškem do pečiva. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh a spolu se sypkou směsí ho po částech vmícháme do žloutkového krému. Těsto rozetřeme na plech vyložený pomaštěným papírem na pečení. Piškot pečeme v troubě vyhřáté na 180°C po dobu asi 8 minut. Upečený piškot přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Potom celý plát potřeme slabší vrstvou krému, stočíme roládu, zavineme ji do alobalu a uložíme do chladničky. Jakmile krém uvnitř rolády ztuhne, potřeme krémem i povrch rolády a obalíme strouhanými oříšky. Nakonec roládu ozdobíme hvězdičkami krému a lískovými oříšky.