Pudinková roláda s mandlemi a kiwi

Rozpočet:

4 žloutky, 100 g přírodního cukru, 2 lžíce horké vody, 2 balíčky vanilkového pudinku (asi 70 g), 30 g polohrubé mouky, špetka soli, 4 bílky, špetka prášku do pečiva.

Náplň: 400 ml mléka, 1 balíček vanilkového pudinku, 1 lžíce krupicového cukru (uvaříme pudink), 150 g másla, 100 g moučkového cukru, podle chuti rum (není nutný).

Strouhané oloupané mandle na obalení a 4-5 ks kiwi dovnitř a na ozdobení.

Postup:

Na krém ušleháme máslo a moučkový cukr do pěny, po částech zašleháme zchladlý pudink a nakonec přimícháme rum. Asi třetinu krému dáme stranou.

Žloutky ušleháme s přírodním krupicovým cukrem a horkou vodou do husté světlé pěny. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh a spolu s moukou, pudinkovým práškem a práškem do pečiva zamícháme do žloutkového krému. Těsto rozetřeme na plech vyložený papírem na pečení a při 180°C pečeme po dobu 7-8 minut dorůžova. Horký piškot přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Po zchladnutí potřeme plát dvěma třetinami krému a poklademe kousky kiwi, svineme roládu, zatočíme ji do alobalu a dáme vychladit. Povrch vychlazené rolády potřeme zbytkem krému, obalíme strouhanými mandlemi a ozdobíme plátky kiwi.