Ořechová roláda s perníkem

Rozpočet:

Piškot: 5 žloutků, 100 g moučkového cukru, 1 lžička oleje, 50 g strouhaného perníku (nebo domácích perníčků), 70 g strouhaných vlašských ořechů, citrónová kůra, sníh z 5 bílků, špetka soli, 1 balíček vanilkového cukru.

Krém: 150 g másla, 100 g moučkového cukru umícháme a přidáme 50 g strouhaného prosetého perníku (domácích perníčků), 100 g strouhaných prosetých vlašských ořechů a 50 ml vaječného likéru.

1 vrchovatá lžíce rybízové marmelády, 50 g strouhaných ořechů na obalení, několik kousků sušeného ovoce (ananas s příchutí).

Postup: 

Žloutky, olej a moučkový cukr vyšleháme do pěny. Strouhané ořechy promícháme s perníkem a citrónovou kůrou. Z bílků a špetky soli ušleháme hustý sníh, přidáme vanilkový cukr a znovu přešleháme. Do žloutkového krému pak střídavě po částech vmícháme sypkou směs a bílkový sníh. Těsto rozetřeme na plech vyložený pomaštěným papírem na pečení a pečeme při 160°C po dobu asi 12 minut.

Upečený piškot překlopíme na vlhkou utěrku, zatočíme a necháme vychladnout. Vychladlý plát znovu roztočíme, potřeme slabou vrstvou marmelády a třemi pětinami krému, svineme roládu, zatočíme ji do alobalu a uložíme alespoň na 2 hodiny do chladničky. Potom odstraníme alobal, povrch rolády potřeme zbylým krémem, ozdobíme, necháme ztuhnout a nakrájíme na silnější plátky.