Ořechová roláda stáčená zastudena

Rozpočet:

4 žloutky, 100 g krupicového cukru, 50 g polohrubé mouky, 50 g solamylu, špetka soli, 4 bílky, špetka prášku do pečiva.

Náplň: 2 lžíce rybízové marmelády, ořechový krém.

Ořechový krém: 1 balíček vanilkového pudinku, 250 ml mléka, 1 lžíce moučkového cukru (uvaříme a necháme vychladnout), 125 g másla, 100 g moučkového cukru, 100 g strouhaných vlašských ořechů, 3 lžíce ořechového likéru.

Strouhané vlašské ořechy na obalení, čistý krém a půlky vlašských ořechů na ozdobení.

Postup: 

Na krém ušleháme máslo a moučkový cukr do pěny a po částech zašleháme uvařený zchladlý pudink. Dvě vrchovaté lžíce krému dáme stranou na zdobení (do části můžeme přidat trošku kakaa) a do zbytku přimícháme ořechy a ořechový likér.

Žloutky umícháme s krupicovým cukrem do pěny. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh a spolu s moukou, solamylem a práškem do pečiva zamícháme do žloutkového krému. Těsto rozetřeme na plech vyložený papírem na pečení a při 180°C pečeme asi 8 minut. Horký piškot přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Po zchladnutí potřeme plát slabou vrstvou marmelády a dvěma třetinami ořechového krému. Stočíme roládu, povrch potřeme zbylým krémem, obalíme strouhanými ořechy (nahoře necháme pruh neobalený, na ořechy by krém nechytal), ozdobíme odloženým krémem a půlkami vlašských ořechů a uložíme roládu do chladničky. Po ztuhnutí roládu nakrájíme na silnější plátky. 

Poznámka:

Výborný recept na piškot jsem získala od Ivanky K.