Kávová roláda s ořechovou náplní

Rozpočet:

4 žloutky, 100 g krupicového cukru, 2 lžíce horké vody, 50 g polohrubé mouky, 40 g solamylu, 10 g kávovinové směsi Caro, 4 bílky, špetka soli.

Náplň: 150 g strouhaných vlašských ořechů, 3 lžíce Salka, 150 g koupené kakaové pomazánky, podle chuti a hustoty kávový likér – umícháme dobře roztíratelnou náplň.

Olej ve spreji na plech, kávová poleva na potření (1 bílek, 1 lžíce horké vody, 2-3 lžíce kávového likéru a moučkový cukr), rozpuštěná čokoláda a čokoládová kávová zrnka na ozdobení rolády.

Postup:

Žloutky vymícháme s krupicovým cukrem a vodou do husté pěny. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh a spolu s moukou, solamylem a kávovinovou směsí zamícháme do žloutkového krému. Plech vyložíme papírem na pečení a postříkáme olejem ve spreji. Těsto rozetřeme na papír a při 180°C pečeme asi 8 minut. Upečený piškot přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Po zchladnutí potřeme plát náplní, stočíme roládu, zabalíme ji do alobalu a uložíme asi na dvě hodiny do chladničky. Vychlazenou roládu potřeme hustší kávovou polevou, necháme ji mírně zaschnout a pak roládu postříkáme rozpuštěnou čokoládou a ozdobíme kávovými zrnky. Krájíme, dokud je poleva ještě pružná. Po úplném zaschnutí by se při krájení polámala.