Mandlová roláda s ananasem

Rozpočet:

4 žloutky, 100 g krupicového cukru, 2 lžíce horké vody, 50 g polohrubé mouky, 50 g solamylu, špetka soli, 4 bílky, špetka prášku do pečiva.

Krém a ostatní: nastavovaný máslový krém z poloviny dávky, 1 malá plechovka ananasu, 100 g strouhaných oloupaných mandlí, rum nebo kokosový likér podle chuti.

Postup:

Ananas přecedíme přes sítko a necháme okapat.

Žloutky vyšleháme s krupicovým cukrem a horkou vodou do husté světlé pěny. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh a spolu s moukou, solamylem a práškem do pečiva zamícháme po částech do žloutkového krému. Těsto rozetřeme na plech vyložený papírem na pečení a při 180°C pečeme po dobu 7-8 minut dorůžova. Horký piškot přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Mezitím si připravíme nastavovaný máslový krém, asi třetinu odložíme stranou na potření povrchu rolády a do větší části vmícháme dvě třetiny nadrobno nasekaného ananasu a trochu rumu nebo likéru. Po zchladnutí potřeme upečený piškot ananasovým krémem a po okraji delší strany rozložíme do řádky větší kousky zbylého ananasu. Roládu po délce stočíme, pevně ji zabalíme do potravinové fólie a uložíme aspoň na dvě hodiny do chladničky. Celý povrch vychlazené rolády pak potřeme odloženým krémem, obalíme strouhanými mandlemi a roládu necháme přes noc v chladničce rozležet. Druhý den ji nakrájíme na silnější plátky.