Mandlová roláda s karamelem

Rozpočet:

Piškot: 4 žloutky, 100 g krupicového cukru, 2 lžíce horké vody, 50 g strouhaných oloupaných mandlí, 30 g polohrubé mouky, 30 g solamylu, špetka prášku do pečiva, 4 bílky, špetka soli.

Karamelový krém: 250 g másla, 1 lžíce moučkového cukru, 1 plechovka Salka uvařeného na karamel (můžeme přidat i rum nebo karamelový likér podle chuti) – použity asi dvě třetiny dávky.

Olej ve spreji na postříkání papíru na pečení, 2 lžíce rybízové marmelády, strouhané oloupané mandle na obalení rolády a čokoládové ruličky (cukrářské zdobení) na ozdobu.

Postup:

Žloutky ušleháme s krupicovým cukrem a horkou vodou do husté pěny. Mouku promícháme se solamylem, strouhanými mandlemi a práškem do pečiva. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh a spolu se sypkou směsí ho po částech vmícháme do žloutkového krému. Těsto rozetřeme na plech vyložený pomaštěným papírem na pečení. Piškot pečeme v troubě vyhřáté na 180°C po dobu asi 8 minut. Upečený piškot přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Potom celý plát potřeme slabou vrstvou rybízové marmelády a krémem. Stočíme roládu, zavineme ji do alobalu a uložíme do chladničky. Jakmile krém uvnitř rolády ztuhne, potřeme krémem i povrch rolády a obalíme strouhanými mandlemi. Nakonec roládu ozdobíme zbylým krémem a čokoládovými ruličkami.