Kakaová roláda s oříškovým krémem

Rozpočet:

4 žloutky, 100 g krupicového cukru, 50 g polohrubé mouky, 30 g solamylu, 20 g tmavého kakaa, špetka soli, 4 bílky, špetka prášku do pečiva.

Oříškový krém: 1 balíček vanilkového pudinku, 250 ml mléka, 1 lžíce moučkového cukru (uvaříme a necháme vychladnout), 125 g másla, 100 g moučkového cukru, 100 g strouhaných lískových oříšků, 1 lžíce kakaa, 3 lžíce rumu.

Strouhané lískové oříšky na obalení, čistý krém a celé lískové oříšky na ozdobení.

Postup:

Na krém ušleháme máslo a moučkový cukr do pěny a po částech zašleháme uvařený zchladlý pudink. Dvě vrchovaté lžíce krému dáme stranou na zdobení (do části můžeme přidat trošku kakaa) a do zbytku přimícháme oříšky, kakao a rum.

Žloutky umícháme s krupicovým cukrem do pěny. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh a spolu s moukou, solamylem, kakaem a práškem do pečiva zamícháme do žloutkového krému. Těsto rozetřeme na plech vyložený papírem na pečení a při 180°C pečeme asi 8 minut. Horký piškot přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Po zchladnutí potřeme plát dvěma třetinami oříškového krému a stočíme roládu. Povrch potřeme zbylým krémem, boky obalíme strouhanými oříšky (nahoře necháme pruh neobalený, na oříšky by krém nechytal), ozdobíme odloženým krémem a lískovými oříšky a uložíme roládu do chladničky. Po ztuhnutí ji nakrájíme na silnější plátky.