Drobečková bábovka s grankem

Rozpočet:

500 g drobečků suchého cukroví a piškotů, 1 balíček prášku do pečiva, špetka soli, půl lžičky mleté skořice, asi 250 ml mléka, 3 vejce, 7 lžic rostlinného oleje, 1 balíček vanilkového cukru, 100 g strouhaných vlašských ořechů, 50 g granka, podle chuti a potřeby moučkový cukr (není nutný).

Tuk na vymazání a strouhanka na vysypání formy, moučkový cukr s troškou mleté skořice na posypání upečené bábovky.

Postup:

Formu na bábovku vymažeme rozpuštěným tukem, vysypeme strouhankou a formu uložíme do chladničky (bábovka se po upečení lépe vyklopí).

Cukroví a piškoty nastrouháme (nebo pořádně rozdrtíme válečkem), dáme do mísy, prosejeme k nim prášek do pečiva, přidáme ořechy, granko, vanilkový cukr a skořici a dobře promícháme. V hrnku rozšleháme mléko, vejce, sůl a olej, tekutou směs vlijeme do sypké směsi v míse a vypracujeme řidší těsto, které nalijeme do bábovkové formy, urovnáme povrch od středu k okraji a dáme péci. Bábovku pečeme v troubě vyhřáté na 150-160°C po dobu 45-50 minut. Upečenou bábovku (zkusíme špejlí) vytáhneme z trouby, necháme ji stát asi 5 minut ve formě a pak ji vyklopíme na kuchyňskou mřížku. Po vychladnutí posypeme bábovku směsí moučkového cukru a skořice.