Koláčky s různými náplněmi

Rozpočet:

Těsto: 180 g másla, 3 žloutky, 1 balíček vanilkového cukru, 100 g moučkového cukru, citrónová kůra, 1 rovná lžička soli, 750 g polohrubé mouky, 1 kostka droždí, 400 ml mléka.

Tvarohová náplň: 250 g měkkého tvarohu, 2 žloutky, 50 g moučkového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, hrst rozinek, sníh ze 2 bílků, 1 lžíce rumu.

Maková náplň: 250 g mletého máku, 100 ml mléka, 100 g moučkového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, hrst rozinek (povařit), půl lžičky mleté skořice, 1 lžíce rumu.

Ořechová náplň: 250 g strouhaných vlašských ořechů, 2 nastrouhaná oloupaná jablka, 150 g moučkového cukru, 1 balíček vanilkového cukru (povařit), půl lžičky mleté skořice, 1 lžíce rumu.

Rozšlehané vejce na potření, rybízová marmeláda, máslová drobenka a moučkový cukr.

Postup:

V míse umícháme změklé máslo s moučkovým a vanilkovým cukrem, žloutky, solí a citrónovou kůrou. Přidáme kvásek z droždí, mouku a vlažné mléko a vypracujeme vláčné těsto, které necháme vykynout. Mezitím si připravíme náplně a drobenku. Vykynuté těsto vyklopíme na vál, propracujeme rukama a rozdělíme na třetiny. Z každého dílu pak vyválíme placku silnou asi 5 mm a skleničkou vykrájíme kolečka o průměru 8-10 cm. Na střed každého kolečka dáme lžičku náplně a vytvarujeme malé bochníčky, které rozložíme na plech s papírem na pečení spojem dolů. Bochníčky zploštíme a necháme je vykynout. Potom uprostřed vytlačíme širší důlky, naplníme je marmeládou, koláčky potřeme rozšlehaným vejcem, posypeme drobenkou a dáme péci. Pečeme po dobu asi 15 minut nejdříve při 180°C a jakmile koláčky zrůžoví, zmírníme teplotu na 150°C. Upečené zchladlé koláčky poprášíme moučkovým cukrem.