Rozpočet:

Korpus: 12 žloutků, 240 g moučkového cukru, 3 navršené lžíce rybízové marmelády, 240 g strouhaných lískových oříšků, 120 g strouhaných piškotů nebo sušenek, 60 g hladké mouky, 1 mírně navršená lžička prášku do pečiva, 12 bílků, špetka soli, 2 balíčky vanilkového cukru, 120 g rozpuštěného másla.

Krém: Kaše z 250 ml mléka, 2 lžic krupicového cukru a 2 lžic polohrubé mouky, 250 g másla, 2 navršené lžíce moučkového cukru, 300 g Nutelly, 200 g strouhaných lískových oříšků, podle chuti rum.

Ostatní: Tuk na vymazání a strouhané oříšky na vysypání dortové formy o průměru 26 cm.

Rum na postříkání, 200 g hořké čokolády s 50 g másla na polití, strouhané lískové oříšky na obalení boku dortu, celé lískové oříšky a rozpuštěná hořká čokoláda na ozdobení a kousek marcipánu.

Postup:

Dortovou formu vymažeme tukem, vysypeme strouhanými oříšky a uložíme do chladničky. Máslo rozpustíme a necháme zchladnout.

Žloutky ušleháme s moučkovým cukrem do husté pěny a zašleháme rybízovou marmeládu. Strouhané oříšky promícháme s prosátou moukou, strouhanými piškoty a práškem do pečiva. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh a zašleháme do něj vanilkový cukr. Do žloutkového krému pak střídavě přidáváme sypkou směs, rozpuštěné máslo a sníh z bílků. Těsto vlijeme do připravené dortové formy a pečeme při 150-160°C asi 60 minut. Upečený korpus překlopíme na kuchyňskou mřížku a necháme zchladnout.

Na krém uvaříme kaši z mléka, cukru a mouky, přikryjeme ji potravinovou fólií a necháme vychladnout. Máslo a moučkový cukr vyšleháme do pěny, zašleháme do ní zchladlou kaši, přidáme rum a trochu krému dáme stranou na zdobení. Do větší části zašleháme Nutellu a třetinu dáme stranou. Do zbytku krému pak vmícháme lískové oříšky a můžeme přidat ještě rum podle chuti. Vychladlý korpus dvakrát prořízneme, postříkáme rumem, promažeme krémem a sestavíme. Celý povrch dortu potřeme částí odloženého krému s Nutellou, bok potáhneme lískovými oříšky a uložíme korpus do chladničky. Na polevu rozpustíme nad párou čokoládu s máslem, necháme trochu zchladnout a vychlazený dort jí polijeme. Jakmile poleva ztuhne, odloupneme čokoládu z boku dortu, povrch postříkáme pomocí cukrářského sáčku se zatavenou tryskou rozpuštěnou hořkou čokoládou a dort ozdobíme odloženým krémem, lískovými oříšky a proužky čokolády. Z marcipánu vykrojíme čísla.