Rozpočet:

Korpus: 1 balíček cukrářských piškotů (24 ks), 1 velký balíček dětských piškotů, 1 plechovka kompotovaných mandarinek, rum.

Krém: 2 smetany ke šlehání (2×210 g 33%ní), 1 velký kelímek (375 g) zakysané smetany 15%ní, 2 balíčky ztužovače, 1-2 balíčky vanilkového cukru, 2 větší vyzrálí banány.

Ostatní: Čerstvé jahody, 1 menší banán, jahodový džem, 1 balíček extra silného červeného želé na dorty, krupicový cukr, voda, 210 g smetany ke šlehání 33%ní a 1 balíček vanilkového cukru, červená látková stuha.

Postup:

Kompotované mandarinky přecedíme přes sítko a necháme okapat.

420 g smetany ušleháme dotuha se ztužovačem a vanilkovým cukrem, zašleháme zakysanou smetanu a vmícháme nahrubo nastrouhané banány. Dortovou formu vyložíme fólií a po boku postavíme cukrářské piškoty, které na jedné straně zařízneme, aby dobře stály. Na dno dortové formy rozložíme dětské piškoty a přidáme seříznuté kousky cukrářských piškotů. Na ně rozetřeme čtvrtinu krému a rozložíme vrstvu dětských piškotů, které postříkáme rumem. Následuje druhá čtvrtina krému, na který rovnoměrně rozdělíme mandarinky (nebo čerstvé jahody), potřeme je další čtvrtinou krému, dále přijdou piškoty postříkané rumem, zbytek krému a nakonec piškoty postříkané rumem. Formu přikryjeme fólií, uložíme do chladničky a necháme korpus alespoň 24 hodiny rozležet.

Jahody opereme, osušíme a zbavíme lístků. Podle návodu na sáčku připravíme želé. Korpus necháme ve formě, nahoře jej potřeme jahodovým džemem, poklademe půlkami nebo čtvrtkami jahod a kousky banánu a zalijeme teplým želé. Po ztuhnutí želé dort vyjmeme z formy, odstraníme fólii a přendáme jej na tácek. Nakonec dort převážeme stuhou a ozdobíme šlehačkou a kousky jahod.