Dort Mascarpone s broskvemi a želé

Rozpočet:

400 g dětských piškotů, 400 ml smetany ke šlehání (31% a 40% tuku), 2 kelímky Mascarpone, 3-4 balíčky vanilkového cukru, 2 balíčky ztužovače, 1 velká plechovka kompotovaných broskví.

Ostatní: 3 vrchovaté lžíce (domácí) broskvové marmelády, 1 velká plechovka kompotovaných broskví, 400 ml smetany ke šlehání (opět 31% a 40% tuku), 1 balíček ztužovače, 2-3 balíčky vanilkového cukru, hrst celých oloupaných mandlí.

Želé: 1 balíček čiré dortové želatiny v prášku, 250 ml šťávy z broskvového kompotu, 1 lžíce krupicového cukru.

Postup:

Kompotované broskve z obou plechovek přecedíme přes sítko a necháme okapat. Šťávu použijeme na pokapání piškotů a uvaření želé.

400 ml smetany ušleháme dotuha se ztužovačem a vanilkovým cukrem a zašleháme Mascarpone. Větší dortovou formu vyložíme fólií, na dno rozložíme piškoty, postříkáme je šťávou z kompotu a potřeme slabší vrstvou krému. Rozložíme piškoty, postříkáme je šťávou a potřeme další vrstvou krému. Pak naskládáme na celou plochu formy broskve nakrájené na silnější plátky a překryjeme je krémem. Následují piškoty postříkané šťávou, znovu krém a nakonec piškoty, které už šťávou nestříkáme. Formu přikryjeme fólií, uložíme do chladničky a necháme korpus alespoň 24 hodiny rozležet. Ušleháme 400 ml smetany se ztužovačem a vanilkovým cukrem. Potom překlopíme korpus na rovný podnos, bok potřeme šlehačkou a vršek broskvovou marmeládou. Dort přendáme na rovný talíř a nahoru rozložíme po obvodu silnější plátky broskví těsně vedle sebe. Podle návodu na sáčku uvaříme želé, teplým potřeme broskve a zbytek vylijeme na střed dortu. Jakmile želé ztuhne, ozdobíme dort pomocí cukrářského sáčku s řezanou špičkou šlehačkou a mandlemi.

Poznámka:

Další kalorická bomba!