Můj malý pony

Rozpočet:

Oříškový korpus: 6 žloutků, 240 g krupicového cukru, 3 lžíce horké vody, 120 g strouhaných lískových oříšků, 120 g hladké mouky, 120 g rozpuštěného másla, půl balíčku prášku do pečiva, sníh ze 6 bílků, špetka soli a 1 balíček vanilkového cukru.

Krém s Nutellou: 250 g másla, 1 lžíce moučkového cukru, kaše z 250 ml mléka, 1 vrchovaté lžíce krupicového cukru a 2 vrchovatých lžic polohrubé mouky, 400 g Nutelly, 200 g strouhaných lískových oříšků.

Ostatní: Rum nebo cukrová voda na postříkání, 300 g marcipánové hmoty, fondánová hmota, potravinářské fixy a gelové potravinářské barvy.

Máslo na vymazání a strouhané oříšky na vysypání dortové formy.

Postup:

Na dno otvírací dortové formy zavřeme papír na pečení, formu vymažeme rozpuštěným zchladlým máslem, vysypeme strouhanými oříšky a uložíme do chladničky.

Prosátou hladkou mouku smícháme s jemně nastrouhanými lískovými oříšky a práškem do pečiva. Žloutky, krupicový cukr a horkou vodu vyšleháme do husté světlé pěny a po částech vmícháme sypkou směs a rozpuštěné zchladlé máslo. Nakonec přidáme tuhý sníh ze šesti bílků, špetky soli a vanilkového cukru. Poměrně řídké těsto vlijeme do připravené dortové formy a pečeme při 150°C po dobu 45-50 minut. Upečený korpus necháme chvíli stát ve formě, pak uvolníme ráfek a korpus i s papírem přesuneme na kuchyňskou mřížku.

Připravíme si krém. Z mléka, krupicového cukru a polohrubé mouky uvaříme hustší kaši, přímo na ni položíme potravinovou fólii, utěsníme a necháme kaši vychladnout. Máslo ušleháme s moučkovým cukrem a po částech zašleháme zchladlou kaši. Nakonec zašleháme Nutellu. Všechny suroviny musí mít pokojovou teplotu, aby se krém nesrazil. Asi třetinu krému odložíme na potření korpusu a do dvou třetin vmícháme strouhané lískové oříšky. Vychladlý korpus dvakrát prořízneme, postříkáme rumem nebo cukrovou vodou a promažeme oříškovým krémem. Povrch korpusu potřeme odloženým hladkým krémem a uložíme korpus na 2-3 hodiny do chladničky.

Na potažení obarvíme marcipán a z fondánu vykrájíme písmena a ozdoby. Ztuhlý korpus potáhneme a ozdobíme dle fantazie a zručnosti.