Pudinkový dort s ovocem

Rozpočet: 

Korpus: 3 vejce, 3 vrchovaté lžíce krupicového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, 3 vrchovaté lžíce hladké mouky, špetka prášku do pečiva, 3 lžíce oleje, 1 lžička citrónové kůry.

Krém: 400 ml mléka, 200 ml šťávy z broskvového kompotu, 2 balíčky vanilkového pudinku, 100 g moučkového cukru, 100 g másla.

400 – 500 ml smetany ke šlehání, 2 balíčky ztužovače, 1 lžíce moučkového cukru.

Ostatní: Rybízová marmeláda, 1 velká plechovka broskví, několik větších čerstvých jahod, rum.

Rozpuštěné máslo na vymazání dortové formy a papír na pečení.

Postup:

Do otvírací kulaté dortové formy o průměru 26 cm zavřeme pečící papír a formu potřeme do poloviny výšky rozpuštěným máslem.

Broskve přecedíme přes sítko a necháme okapat.

Krém: V broskvové šťávě rozmícháme oba pudinky s moučkovým cukrem. V kastrolku svaříme mléko, vlijeme do něj šťávu s pudinkem, povaříme do zhoustnutí, odstavíme, vmícháme na tenké plátky nakrájené máslo a necháme krém vychladnout.

Korpus: Celá vejce ušleháme s krupicovým a vanilkovým cukrem do husté pěny. Po částech vmícháme prosátou mouku s práškem do pečiva, dále po lžících olej a nakonec citrónovou kůru. Těsto vlijeme do připravené formy a pečeme při 160°C po dobu 20 minut. Upečený korpus přendáme i s papírem na kuchyňskou mřížku, necháme vychladnout a papír odstraníme. Na dno umyté dortové formy dáme čistý papír, korpus znovu do formy zavřeme, pokapeme rumem a potřeme rybízovou marmeládou a polovinou vychladlého pudinku. Nahoru rozložíme broskve nakrájené na silnější plátky a překryjeme je druhou polovinou pudinku. Korpus uložíme do chladničky a necháme přes noc rozležet. Druhý den jej vyjmeme z formy, odstraníme papír a položíme dort na rovný talíř.

Před podáváním dotuha ušleháme smetanu s moučkovým cukrem a ztužovači, dort jí potřeme a ozdobíme a nahoru rozložíme půlky omytých čerstvých jahod.

Poznámka:

Inspiraci na tento dort jsem našla u Ivanky.ZANECHAT ODPOVĚĎ